%C3%BAvod%205%20kopie_edited.png

Animovaný večerníčkový seriál České televize je vyrobený technologií 2D a kombinací kreslené a ploškové animace. Film je určený pro nejmenší diváky 3-6+ let. Hodný kouzelník donese přivede malé princezně na Kloboukovou horu králíka. Hned si padnou do oka a stanou se z nich nerozluční kamarádi. Na hradě bydlí i skřítkové-Kazounek a Pošťucha. Králíka provokují, až vykopne míč vysoko na oblohu. Míč se nevrací. Princezna s králíkem se vydají míč hledat. Kouzelník jim k tomu vyčaroval kouzelnou raketu. Kazounek s Pošťuchou ale pokaždé něco popletou nebo provedou nějakou zlomyslnost, a tím návrat čtveřice zpátky do Kloboukových hor oddalují. S pomocí hodného kouzelníka se nakonec všichni šťastně vrátí domů.

Scénář: Lubomír Dušek

Režie: Milada Sukdoláková

Výtvarník: Lubomír Dušek

Animace: Xenie Vavrečková

Dramaturg: Marie Kšajtová

Hudba: Jan Hrubý

Vypráví: Robert Nebřenský

pravo-pro-kazdeho1_edited.png

Právní minimum, které by měl každý znát, aby mohl svá práva využívat a účinným způsobem je hájit, a byl si zároveň vědom svých povinností.

 

Přehled dílů:
1. Občan 2. Ochrana osobnosti 3. Rodinné právo 4. Vlastnické právo 5. Dědické právo

6. Závazkové právo 7. Náhrada škody 8. Pracovní právo 9. Občanské soudní řízení

 
kralikova-citanka-nadpis1.png

Sedmidílný seriál tříminutových epizod. 

Poezie českých básníků 19. století nejen pro děti za použití dobového výtvarného a hudebního doprovodu. 

František Ladislav Čelakovský: Pocestný

Karel Alois Vinařický: Tluče bubeníček

Karel Hynek Mácha: Máj

Karel Jaromír Erben: Štědrý den

Karel Havlíček Borovský: Epigramy

Jan Neruda: Jak lvové bijem o mříže

Vítězslav Hálek: Přilítlo jaro z daleka, Žitné pole

 
o_mlikovi kopie.png

Třináct pohádek z tajuplného lesa, plného nástrah překvapení i dobrých pomocníků. Vypráví o tom, jak lesní raráš přišel k nezvyklému jménu, jak se spřátelil s venkovským klukem Kubou a jak mu pomohl zvítězit nad zlou čarodějnou babou.

 

1.-7.díl Pro Českou televizi vyrobil Krátký film Praha a.s. ve studiu U sedmi skal

8.-13díl Pro Českou televizi vyrobilo studio U sedmi skal

Scénář: Milada Sukdoláková, Lubomír Dušek

Režie: Milada Sukdoláková

Výtvarník: Milada Sukdoláková

Animace: Alena Meissnerová, Alena Pokorná, Irena Brunnhoferová, Martin Pospíšil

Dramaturg: Jan Kutálek

Hudba: Jan Hrubý

Vypráví: Lenka Vychodilová

Střih: Věra Benešová

on-line střih a zvuk: Jan Kacián

Zrození raráše

Zlá bába dostala od čertů kouzelný kabát, píšťalku a zlatou větvičku. Z kouzelného kabátu se zrodí lesní raráš. Raráš se spřátelí s vesnickým klukem Kubou a dostane od něj jméno.

Povedená hospodyně

Bába zaklela Kubovu maminku a jako vzdálená příbuzná se vetřela do chalupy. Prohání Kubu a chce do své moci dostat raráše i kouzelnou píšťalku, kterou jí Mlíko z lesa odnesl.

Bábin obchod

Všechna zvířata na statku pomáhají Kubovi. Bába je odvede do města, aby je na trhu prodala. Rarášovo kouzlo způsobí, že se obchod nevydaří. Rozzlobení kupci vyženou bábu z města a zvířata se vracejí zpátky domů.

Pařez

Bába vyčaruje z kouzelného kabátu víly, aby v lese utancovaly Kubu a chalupníka Bohouše. Bohouš je ale na tancování dřevo. Podupe vílám nohy a bába ho ve vzteku promění ve starý pařez. Kuba s Mlíkem dovezou pařez do vesnice a vrátí Bohoušovi lidskou podobu.

Houby

Kuba s Mlíkem jdou na houby. Bábino kouzlo je vláká do hlubokého lesa. Mlíko zvětší jednu z hub a společně s Kubou se z jejího klobouku rozhlíží. Bába pošle čerty, aby oba přátele chytili. po divoké honičce Kuba s rarášem čertům uniknou.

Čertí hrad

Kuba se nechává zlákat bludičkou a opouští raráše. V hloubi lesa ho bába promění v kuželku pro čertí kuželník. Mlíko kamaráda hledá a najde ho s ostatními proměněnými lidmi v podzemí čertího hradu. V zápase s bábou zruší raráš zlé kouzlo, sám je ale proměněn v kus dřeva.

Bábin konec

Bába se ještě jednou pokusí zaplést chlapce do svých kouzel. Pramenitá voda z lesní bystřiny ale zlomí zlou moc čertího kabátu, vrátí rarášovi život a osvobodí i ostatní lesní bytosti, které bába ovládala. Bába na světě prohrála a čerti ji odnášejí do pekla.

Černá voda

V pekle musí bába za trest čertům vyprat prádlo. S čertí špínou vyletí z pekla na zem a nutí Kubu, aby pral místo ní. Mlíko očaruje prádlo, to proti bábě bojuje. Nakonec Mlíko pomocí kouzelného mlýnku pošle bábu i s pekelnou špínou zpátky do pekla.

Košťata

Bába musí v pekle zamést. Koště se jí však v divokém tanci poláme. Bába jako pokroucená vrba pronikne na zem. Kuba a Mlíko ji na trakaři s proutím odvezou do vesnice. Tam bába promění všechna košťata ve vojáky a pošle je na Kubu a raráše. Mlíko posune věžní hodiny a popletená bába se propadne do pekla.

Oříšky od černé skály

Bába má čertům v pekle uvařit. Dala se ale do čarování a shodou náhod se jí podařilo nabít se mocnou silou. Chce získat kouzelné oříšky, které jí před nosem utrhli Kuba s Mlíkem. Oživí kameny v lese, aby raráše a Kubu dopadly. V poslední chvíli vystoupí ze skály anděl a oba kamarády zachrání.

Podkova

Bába si chce vzít za muže Belzebuba. Belzebub se vymlouvá na ztracenou podkovu. Tu Kuba s Mlíkem právě odnesli kováři Josífkovi. Bába se kováře bojí, a tak nechá do pekla spadnout celou kovárnu. Ale Mlíko s kovářem dostanou kovárnu šťastně na povrch.

Rohovec

Bába chce mít rohy, aby se líbila Belzebubovi. Nejdřív je chce vzít zvířatům, pak zkouší dřevěné. Mlíko přeměněný na strakapouda poradí rostlinu rohovec, která roste na dně rokle. Bábě narostou tak ohromné parohy, že si je musí ulámat, aby se dostala z rokle ven.

Bába na prameni

Kuba a Mlíko vyčistili na mýtině studánku. Mýtina se zazelenala a ožila. To se nelíbí bábě, která chce mýtinu obrátit v poušť a uspořádat tam zásnubní hostinu s Belzebubem. Spojenými silami obou kamarádů zvířátek se voda na mýtinu vrátí a bábu odnese daleko z kraje.

 
o SOS kopie.png

Animovaný seriál s tématikou první pomoci a prevence úrazů a jiných život a zdraví ohrožujících situací. Seriál je určen pro mladší děti, lehký černý humor možná zaujme i starší. Napínavé výpravy Saši, Ondry a Sama do virtuální krajiny dobrodružství, kam je provází jejich kamarád zajíc, jsou gradovány k nehodě, aby v zápětí následovala konkrétní informace, jak bylo možné úrazu předejít a jaké úkony první pomoci mohou děti uplatnit. Seriál byl vyroben ve spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky a odvysílán Českou televizí v létě 2005 jako Večerníček.

Scénář: Milada Sukdoláková, Lubomír Dušek

Režie: Milada Sukdoláková

Výtvarník: Lubomír Dušek

Animace: Alena Meissnerová

Dramaturg: Kateřina Krejčí

Hudba: Jan Hrubý

Vypráví: Lenka Vychodilová

Střih: Věra Benešová

Odborná spolupráce: Marek Hylebrant Záchranná služba – Praha

Co přinesla voda

(zásady bezpečnosti při vodní turistice, umělé dýchání z úst do úst)

V této epizodě zajíc vezme Sašu, Ondru a Sama na řeku, kluci nedbají vodáckých zásad bezpečnosti a při neopatrném sjíždění jezu se Ondra málem utopí. Ještěže je tu zajíc, který Ondru vytáhne a ukáže dětem zásady umělého dýchání z úst do úst.

Polární dobrodružství

(prochladnutí, omrznutí)
Zajíc se tentokrát vydá s dětmi na motorových saních do polárních končin. Ukáže jim, jak se vybavit proti silnému mrazu a větru, pak však příliš riskuje při úniku před sněžnou bouří a celá čtveřice má namále, musí postavit nouzový přístřešek. Saše dokonce omrznou prsty na rukou, takže jí zajíc, po příchodu do bezpečí, naučí jak s omrzlinami zacházet

Výlet do hor

(jak přečkat bouři, jak fi xovat zlomeninu)
V tomto díle se děti se svým přítelem zajícem vydají na vysokohorskou túru. Zastihne je tam bouře a neopatrná Saša dokonce spadne ze skály. Zajíc organizuje záchranu, učí děti jak fi xovat zlomeninu, jak přivolat pomoc.

Proti horku

V horkém prázdninovém dnu se děti tentokrát vydají na cyklistický výlet, jejich kamarád zajíc jim nejenom musí opatřit náležitou výstroj, ale ukáže jim zároveň, při výpravě do opravdové pouště, jak se chránit proti úžehu, úpalu, spáleninám od slunce.

Velký koncert

Děti touží navštívit nějaký opravdový koncert  populární skupiny, zajíc jim to umožní a pak musí ošetřovat omdlelou Sašu a k Samovi, který se napil neznámé tekutiny, dokonce volat záchranku, když předtím názorně ukáže nepřímou masáž srdce. Naštěstí vše pro děti dopadne dobře,  vyváznou bez úhony, opět díky zajícovým radám, i z davové paniky.

Dobrý sluha, ale špatný pán

V tomto příběhu předvádí zajíc na příkladu Saši, jak vyváznout bez úhony, když začne hořet a také, jak postupovat při ošetřování popálenin.

Neskákejte do skleníku

V tomto díle se dostane do nebezpečné situace sám zajíc – přistane s padákem ve skleníku a pořeže si ošklivě tlapky. Sám řídí, za pomoci dětí, své ošetření i záchranu.