Evropa: Výlet časem

Athénská sova provází historií Evropy. Pozve děti na výlet časem do nejvýznamnějších okamžiků, které utvářely identitu Evropanů a Evropy. Od athénské demokracie přes antický Řím, vznik křesťanství, rozvoj feudální Evropy, osvícenství s deklarací práv a svobod člověka a občana. Při vyprávění jsou maximálně využita dobová vyobrazení.

Scénář: Milada Sukdoláková, Lubomír Dušek
Režie: Milada Sukdoláková
Výtvarník: Bohdan a Lubomír Dušek
Animace: Xenie Vavrečková
Hudba: Vladimír Merta
Vypráví: Lenka Vychodilová
Výtvarná příprava: Eva Vejražková, Bohdan Dušek
Střih: Věra Benešová
on-line střih a zvuk: ADV studio

 
opona 01 kopie.png

Animovaný film je určen především pro mladší školáky. Byl vyroben kombinací 2D animace a ploškové (kreslenofi lmové) technologie za podpory grantu Úřadu vlády, Odboru pro informování o evropských záležitostech. Malá holčička se svými rodiči utíká přes ostře sledovanou hranici z totalitního Československa. S sebou si nese svoji nejmilejší hračku Pidižvíka. (hračka vyráběná v 70. letech z umělé tkaniny leskima). Podaří se jim proniknout hraničním plotem na svobodu, jen hračka se zachytí na ostnatém drátu. Pidižvík přečká na drátu hraničního plotu do současnosti. Skupinka dětí jde na houby. Náhodou narazí na zbytky hraničního plotu. Děti nevědí, že byla Evropa rozdělená, o totalitě nikdy neslyšely. Pidižvík jim vysvětluje, co to byla Železná opona a vypráví jim, jak se tehdy žilo.

Scénář: Lubomír Dušek, Milada Sukdoláková
Režie: Milada Sukdoláková
Výtvarník: Lubomír Dušek
Animace: Xenie Vavrečková
Hudba: Vladimír Merta
Vypráví: Lenka Vychodilová
Výtvarná příprava: Eva Vejražková, Bohdan Dušek
Střih: Věra Benešová
on-line střih a zvuk: ADV studio

 
V sedm u koně_cz.png

Dvoudílný film 2x 10 minut

Kombinace hraného, animace a archivních záběrů má zachytit genia loci Václavského náměstí. Kůň Ardo ze sousoší svatého Václava vypráví, co všechno viděl nebo zná z vyprávění svých předků. Prostor náměstí je představen jako mikrokosmos, kterým procházely dějiny Českého státu (Československa) od středověku po současnost.

Kamenn%C3%A9%20varhany_edited.png

Animovaný poetický příběh o tvůrčích mukách vzniku výjimečného uměleckého díla (Krátký film 1984).

Výtvarnice a spoluautorka Milada Sukdoláková. Zajímavý režijní debut známého hudebníka Vladimíra Merty.

LABYRIMT%20SRDCE_edited.png

Originální personifikace lidských vlastností

Výtvarníci Dušek, Sukdoláková Námět, scénář, režie Ivan Renč Krátký film 1992

SENTIMENTÁLNÍ PŘÍBĚH.png

Chlapec a dívka ze sousedství by se spolu rádi setkali, ale pokaždé je od sebe odvede nějaká jiná „důležitější“ činnost. Dospěli a stále se míjejí. Najdou k sobě cestu, až když zestárnou

II. cena na MFF v Montrealu Kanada 1989 v kategorii krátkých filmů Režie:

Boris Baromykin

kouzeln%C3%A1%20st%C5%99elnice_edited.pn

Animovaný film inspirovaný naivitou i strašidelnou atmosférou jarmarečních střelnic.

Krátký film1991

hal%C3%B3%2C%20co%20se%20stalo_edited.pn

První pomoc opičky a lenochoda Halo, co se stalo?

Pilotní díl zamýšleného seriálu o první pomoci pro Zdravotní záchrannou službu Středočeského kraje. Díl učí děti, jak správně nahlásit úraz nebo jinou život ohrožující událost. Dvojice zvířátek se nachomýtne k různým druhům úrazů a událostem (náhlým příhodám). Realizován byl pouze 1. díl rok 2017

 

Seznam spotů:

1. Jak volat linku 155, Srdeční masáž 2. Jak zastavit krvácení 3. Resuscitace tonoucího 4. Zlomeniny 5. Popáleniny a úrazy elektrickým proudem 6. Otravy, alergie 7Náhlé příhody (infarkt, mrtvice, epileptický záchvat)